Ako nás môžete podporiť?

Domov » Ako nás môžete podporiť?

Ako nás môžete podporiť?


„O dieťa moje, nevieš si predstaviť bolesť moju, keď vidím tvoje trápenie, ale nemôžem, prepáč nemôžem výjsť z temnoty a samoty a ukázať sa ti. Musíš prísť na to sám. Láska je ti nápomocná.“

„Áno Láska, nech je s tebou a pomáha ti. S láskou ide všetko ľahšie.“

„Bola to ona, ktorá pri mne stála, keď som tvoril Zem do podoby, ako ju poznáte dnes. Áno Láska.“

„Milujte svoju Zem a ona sa vám odvďačí, deti moje.“

„Deti Zeme a nebies spojte sa. Vytvorte planétu, kde všetci budú žiť v raji.“


Milujem Vás, Váš otec.

Bez vás to nedokážeme. Potrebujeme vašu pomoc. Potrebujeme, aby ste sa aj vy zapojili do tohto projektu. Každá pomoc sa počíta.
Práve preto sme sa rozhodli pestovať zeleninu, ostatne poľné plodiny a bylinky pre vás, pre ľudí. Chceme, aby ste sa aj vy stali súčasťou komunity Ekočlovek.

Tým, že si predobjednate bedničky našich prebytkov na váš stôl, pomôžete nám s odbytom vypestovaných plodov. My sa môžeme nerušene venovať ďalej výskumu a nemusíme sa báť, kto od nás kúpi kvalitné plody našej práce za cenu nižšiu, ako je komerčná zelenina. Keďže práve s odbytom sme mali v minulosti problém.
Ako by to celé fungovalo sa môžete dočítať tu:

Naturálna zdravá zelenina na Váš stôl

Ako budú fungovať bedničky?


Na ploche 3 hektárov vysadíme zeleninu. Bude pozostávať zo všetkých druhov u nás dostupnej zeleniny. Všetka zelenina bude pestovaná pod holým nebom. Zavlažovaná bude z jazera na pozemku. Na poli nepoužijeme žiadne nedovolené prostriedky na ochranu rastlín, iba tie, ktoré sú povolené v ekologickom poľnohospodárstve. Celá farma je registrovaná v ekologickom poľnohospodârstve a bude dva roky čakateľom o registráciu ochrannej známky BIO.

Bude pod kontrolou organizácie Naturalis, ale aj my sami budeme z vlastnej iniciatívy testovať jednotlivé plody a merať v nich množstvo výživných látok, ako sú minerály, vitamíny a nutričné hodnoty, pretože aj o tom je tento projekt. Dokázať, že podiel minerálnych látok, vitamínov a nutričnej hodnoty sa bude pri pestovaní biologickým spôsobom a pri zachovaní určitých pestovateľských postupoch zvyšovať. Ako hnojivo budeme používať zelené hnojenie, kompost, rohovinu, humínové kyseliny a výťažky z bylín. Nebudeme používať maštaľný hnoj, keďže my sami nechováme dobytok. 

Budeme radi, ak sa zastavíte do leta u nás na farme a zasadíte aspoň zopár rastlín a semien  do pôdy a ideálne bosí. Keďže veríme, že práve naplnenie zeme a rastlín informáciami o vás a vašom zdravotnom stave, pomôže rastlinám nájsť pre vás vhodné zloženie ich plodov. Veríme, že zelenina nie je iba potrava, ale je to liek. Liek pre vaše telo, aj vašu dušu. Ak sa z akéhokoľvek dôvodu neviete dostaviť, pošleme vám postup, ako nám informácie o sebe dodáte a my ich do pôdy aplikujeme. 

Vypestovanú zeleninu budeme baliť do papierových bedničiek, ktoré budú mať po bokoch otvory na vetranie. Vnútro bude vystlané bio slamou, aby sa zelenina pri prevoze nepoškodia. V letnom období pridáme do bedničiek podľa potreby ľadové vložky. Bedničku môžete po dodaní poskladať a odložiť. Na konci sezóny nám ich vrátite aj spolu s ľadovými vložkami, aby sme ich mohli opäť použiť. 

Ak ste podnikateľ a nemáte komu darovať 2 % z daní, môžete nám ich darovať. Pre viac informácii, ako bude s vašim darom  naložené a čo tým získate, sa dozviete ak nás budete kontaktovať mailom, alebo telefonicky.

Ak si zeleninu pestujete sami a máte jej dostatok, môžete nám poslať finančný príspevok, či už jednorázový, alebo pravidelný každý mesiac. Na tento účel sme zriadili účet, kde nám môžete prispievať.
Pre viac informácii, ako bude s vašim darom naložené a čo tým získate, sa dozviete ak nás budete kontaktovať mailom, alebo telefonicky.

Ak vám Vaša finančná situácia nedovoľuje nám prispieť, nevadí. Môžete nám pomôcť iným spôsobom. Ponúkame vám možnosť aktívne sa zapojiť priamo do práce na farme formou dobrovoľníctva. Či už prácou v záhrade, na poli, pri výsadbe stromčekov, pletí, výrobe prístreškov, ohrady a príbytkov pre zvieratá, vtáčich budiek, pomocou so včelami, výsadbou priesad a ich presádzaním, alebo fotením, filmovaním, písaním. Práce je mnoho a každá pomoc je vítaná.

Ak z akéhokoľvek dôvodu neviete pomôcť či už finančne, alebo manuálne, môžete nám pomôcť zdieľaním článkov, videí, alebo fotografií. Posunutím informácii o tom, čo robíme a o čo sa snažíme ďalším ľuďom. Budeme vďační za každú snahu a pomoc.

Samozrejme aj tým, že nakúpite v obchode Ekočlovek nám pomáhate, keďže časť zarobených peňazí môžeme použiť priamo na fungovanie projektu.

Čo tým získate?

Každý z vás môže prísť na farmu a pozrieť sa na to, ako biologické pestovanie funguje. Ako funguje zdravý ekosystém a kde sa stal problém. Rád každému záujemcovi o ekologické pestovanie všetko vysvetlím a prevediem ho týmto svetom. Najlepšie pri práci. Keďže na prázdne slová naozaj nemáme čas. Preto je lepšie najprv zavolať )). Na pozemku je veľké jazero a je tu možnosť aj kempovať. Môžete prísť s deťmi, partnermi, zvieratami. Na deň, na víkend, alebo kľudne po dohode aj na týždeñ. Na jazere je možné aj chytať ryby. Rybník je plne zarybnený.

„Slová a činnosť nejdú dobre dovedna. Pozri len na prírodu: tá je v ustavičnej činnosti, no mlčí!“

— Mahátma Gándhí

V budúcnosti plánujeme urobiť aj stretnutie komunity. Predpokladám v čase žatvy. Mohli by sme sa všetci v kľude porozprávať, navzájom spoznať a zabaviť. O vhodnom termíne budeme informovať na stránke a sociálnych sieťach.

Časom plánujeme usporiadať aj prezentácie, workshopy a vzdelávacie programy pre záujemcov o širšie vzdelávanie v oblasti ekologického pestovania, permakultúry a ochrany prírody. Počítame, že tretím rokom by to bolo reálne. To už bude celá farma vedená v ekologickom poľnohospodárstve a s certifikátom BIO. Ak samozrejme splníme všetky kritéria a podarí sa nám prejsť celý zdĺhavý proces registrácie.

Pomôžte nám zmeniť poľnohospodárstvo k lepšiemu. Ďakujeme

S úctou Váš Ekočlovek